Twitter Kullanma Klavuzu – Twitter’a Kaydolmak

Son zamanlarda twitter‘ın Türkiye’de büyük ilgi görmesi böyle bir yazı yazma gereksinimi doğurdu bende. Çoğunluğun facebook’tan sıkılması ve yeni arayışlara girmesi ile twitter büyük bir ilgi görmekte. Ben de kendi adıma twitter’ı daha çok kullanmaktayım. Twitter’ın Türkçe olmasını takiben daha fazla ilgi çekmesi ciddi manada trend‘lerin buradan takip edildiği bir sisteme sahip olan twitter google‘dan sonra ikinci adresim. İnternetin sağladığı özelliklerden biri olan kişisel gizlilik özelliğinin facebook’ta kaybolması twitter’a olan ilgiyi arttırıyor. Ama hala bir çok Türk internet kullanıcısı twitter’a yabancı ve nimetlerinden habersiz.

Bu yazıda; Twitter’a Nasıl Kaydolunur bundan bahsedeceğim.

Öncelikle buraya tıklayarak twitter’ın türkçe kaydolma sayfasını açarak gerekli bilgileri doldurun. Yukarıda gördüğünüz gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Adı, Soyadı bölümüne gerçek adınızı girmek zorunda değilsiniz.

E-posta bölümüne geçerli bir e-posta adresini giriniz. Hesabınızı etkinleştirmek için gelen e-postadaki bağlantıya tıklamanız gerekiyor.

Şifre bölümüne en az 6 karakterden oluşan bir şifre girmeniz gerekiyor.

Kullanıcı adı: Bu bölüm önemli çünkü; twitter.com/kullanıcı_adı şeklinde kullanıcı adı bölümüne gelecek alanı seçeceksiniz. Bunun için en iyi seçenek ad-soyad olsada kendinizi ifade eden bir veya daha çok kelime olabilir. Bu bölümde sadece harfler, sayılar ve alt çizgi ( _ ) kullanılabiliyor.

Bu adımı tamamladıktan sonra, arkadaşlarınızı bulup, davet etmeniz için bir kaç ekran daha gelecek. isterseniz bu adımları atlayarak direk hesabınızı görüntüleyebilirsiniz. Ama bu adımlar ile facebook, hotmail, gmail, yahoo deki kayıtlı arkadaşlarınızı bularak takip etmek için arkadaşlarınızı bulmanız ya da davet etminiz oldukça kolaylaşıyor.

Eğer yazımızı beğendiyseniz lütfen kaydınız tamamladıktan sonra twitter.com adresinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Twitter Kullanma Klavuzu yazımızın devamı olarak;

  • Twitter’a Nasıl Fotoğraf, Video Yüklenir (twitpic.com, yfrog.com, pic.twitter kullanma ve kaydolma, etkili fotoğraf sunumu )
  • Twitter’da Kimler Takip Edilmeli (Ünlüler, takip edilesi insanlar, şirketler )
  • Twitter Bilinmeyenleri ( Twitter gizleri, bilinmeyenler, ? )
  • Twitter İçin İpuçları ( Basit ama etkili öneriler )

ve daha fazlası için bizi takip edin….

Twitter Kullanma Klavuzu – Twitter’a Kaydolmak” üzerine 9 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>