30 Temmuz 2018’den Notlar

  • Yapay zeka sadece gözlerinizi izleyerek kişiliğinizi tahmin edebilir: Kişilik ve göz hareketleri arasındaki bağlantıyı ifade etmek için, oldukça gelişmiş öğrenme algoritmaları kullanılarak bir yapay zeka geliştirildi. Yapay zekanın beş önemli kişilik özelliğinden dördünü yüksek doğruluk oranıyla tahmin edebildiği ifade ediliyor. Bu özellikler: tutarsızlık, dışa dönüklük, uysallık ve güvenilirlik. (DonanımHaber)
  • Bankanızca hesabınızdan yıllık işletim ücreti adı altında kesilen parayı, 10 yıl geriye dönük olarak iade alabilirsiniz. Ortalama 100 TL’den yaklaşık 1000 TL yapar ve günün en güzel haberi bu sanırım. (NTV Haber)
  • Yapay Zeka demişken, bu sene Netflix‘de yayınlanan Altered Carbon dizisinin, seneye devamı gelecekmiş. Yeni bölümlerde tüm oyuncu kadrosunun değişmesi bekleniyor ama Yapay Zeka Poe (benim dizideki favori karekterim.) ve Takeshi Kovach’ın çinli kız kardeşinin yeni sezonda olma ihtimali varmış.
  • Ülkemizin güzel şehirlerinden Batman’ın il sınırlarının değiştirilmesi için change.org imza kampanyası başlatmışlar. Neymiş efendim, ingilizce ismine istinaden filmde kullanılan batman logosu şeklinde il sınırları olacakmış. Bir deli kuyuya taş atmış, an itibariyle 11.041 kişi imzalamış.
  • Alibaba geçtiğimiz günlerde satın aldığı trendyol için 728 milyon dolar ödemiş. Vay be! (Webrazzi)
  • CHP’de kurultay gerilimi sunuyor, sorsan kimse koltuk istemiyor. Klasik yaz haberleri olarak ünlüler ‘almost’ çıplak pozlar vermeye devam ediyor, yağmurların kesilmesiyle sıcaklar İstanbul’da bunaltmaya ziyadesiyle devam ediyor.

Yorum Gönderin